Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat21.10.2014 - PRAHA [Hnutí DUHA, Komora OZE a Frank Bold]
Obnovitelné zdroje 2.0.: Pozitivní posun, ale vítr ostrouhal a domácnosti možná také. Vláda včera schválila novelu zákona o podporovaných zdrojích energie

Novela zákona o podporovaných zdrojích energie, kterou včera večer schválila vláda, znamená výrazný pozitivní posun proti současnému, rozvoj obnovitelných zdrojů brzdícímu stavu. Shodli se na tom experti z oboru OZE, výrobci, legislativci i ekologické organizace. Další rozvoj čisté energetiky nyní závisí na projednání zákona v parlamentu a na přípravě návazných předpisů [1] a podpor pro domácnosti. Zásadním nedostatkem návrhu je ovšem chybějící podpora pro větrnou energii. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat20.10.2014 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Sněmovna projedná senátní zákon o Šumavě. Koaliční poslanci by měli likvidační návrh senátorů odmítnout stejně, jako to již udělala vláda

Poslanci budou na nadcházející schůzi, která začíná již zítra, rozhodovat o osudu Šumavy - mají na programu senátní návrh zákona o národním parku, který by vedl k jeho faktické likvidaci [1,2]. Návrh již koncem července jednomyslně odmítla vláda [3]. Přinejmenším koaliční poslanci by proto neměli jeho projednání odkládat a měli by jej v prvním čtení zamítnout. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat20.10.2014 - BRNO [Hnutí Brontosaurus]
Organizátorský kurz, kde se naučíte sázet

Hnutí Brontosaurus letos opět organizuje vzdělávací kurz pro budoucí organizátory. Kromě důležitých informací o tom, jak dobře připravit víkendovku na pomoc přírodě, se účastníci dozví, jak správně sázet stromy. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat16.10.2014 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Elektřina je dnes osmkrát dražší, než v roce 1991 a obnovitelné zdroje se na zvýšení ceny podílejí jen desetinou

Ze šedesátníku na pětikorunu - tak zdražila od roku 1991 kilowatthodina elektřiny uživatelům nejběžnějšího tarifu. A obnovitelné zdroje se na tomto nárůstu podílejí jen deseti procenty. To jsou jen dva klíčové údaje z nové studie "Proč je elektřina osmkrát dražší", kterou dnes na snídani s novináři zveřejnilo Hnutí DUHA. Jejím autorem je Bronislav Bechník, renomovaný energetický expert portálu TZB-info [1]. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat15.10.2014 - BRNO [Hnutí Brontosaurus]
Zahájení výstavy Škola v Tibetu na Fakultě stavební Brno - 16. 10. 2014 - 14:00

Ve čtvrtek 16. 10. 2014 bude ve 14:00 na Fakultě stavební VUT v Brně slavnostně zahájena výstava s názvem „Spring Dales Public School - ekologická soběstačná škola v Malém Tibetu“ zaměřena na zajímavosti stavebního řešení, které zde bude umístěna do poloviny prosince. Zahájení proběhne přednáškou s názvem „Audience u Dalajlámy“ Ing. Jiřího Sázela, předsedy organizace Brontosauři v Himálajích, studenta Fakulty stavební a držitele prestižního ocenění Fakulty stavební signum prosperitatis. Celý text ::::
 

Vybrat15.10.2014 - PRAHA [MŽP ČR]
MŽP vyhlásilo výzvu na podporu projektů nestátních neziskových organizací pro rok 2015

Výzva k podávání žádostí v Programu na podporu projektů nestátních neziskových organizací pro rok 2015 odstartovala 6. října. Ministerstvo životního prostředí poskytuje dotace nestátním neziskovým organizacím na realizaci projektů, které přispějí k naplňování cílů Státní politiky životního prostředí a dalších státních strategických dokumentů. Zájemci mohou žádosti o dotaci na své projekty předkládat do 3. listopadu, kdy bude ve 12 hodin výzva ukončena. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat15.10.2014 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Ententýky. dva wattíky, ČEZ vyletí z elektriky. Nakopni žábu! Na prameni čisté energie sedí... ČEZ!

Hravá kampaň Hnutí DUHA podporující energetickou nezávislost domácností i obcí na energetických gigantech odstartovala před pár hodinami v pražských ulicích i na internetu [1, příloha]. "Majitelé domů, kteří si chtějí vyrábět elektřinu pomocí solárních panelů na vlastní střeše, jsou velkými energetickými firmami v čele s ČEZ znevýhodňováni. To stejné platí i pro obyvatele domácností, kteří chtějí přejít na čistou energii, tedy elektřinu vyrobenou za pomocí obnovitelných zdrojů," říká Karel Polanecký, energetický expert Hnutí DUHA. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat15.10.2014 - PRAHA [Hnutí Brontosaurus]
Pražské stromy poprvé promluví k lidem. Díky brontosaurům

Zdarma stáhnout mapu, vyrazit k památnému stromu a pomocí QR kódu si v chytrém telefonu poslechnout jeho příběh. Netradiční putování nabídnou Pražanům členové Hnutí Brontosaurus. V sobotu 18. října otevřou první pražskou audiostezku. Pro děti navíc připravili doprovodný program. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat15.10.2014 - PRAHA [SEVEn]
Aplikace ecoGator

Nová aplikace pro spotřebitele: Vyberte si energeticky nejúspornější domácí spotřebiče pomocí aplikace ecoGator. Snižte náklady na elektřinu s energeticky účinnými spotřebiči! Celoevropská aplikace poskytovaná zdarma pomáhá srovnávat zařízení rychle a jednoduše. Nezávislé rady při nákupu v podobě skeneru energetických štítků a kalkulátoru nákladů na elektřinu. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat15.10.2014 - PRAHA [Severský filmový klub]
5. ročník festivalu Severský filmový podzim přinese od každého žánru trochu

Polární záře opět rozbliká plátna pražské Lucerny a dalších třinácti českých a moravských kin. Již popáté bude Českou republikou putovat podzimní festival severské kinematografie, který nabídne divákům pestrý program napříč všemi žánry. Diváci se mohou těšit na peprné komedie a seversky syrová dramata. Na své si ale přijdou i příznivci detektivek, sci-fi, skandinávské přírody a dobré hudby. Chybět letos nebude ani romantika. Celý text ::kultura::
 

Vybrat14.10.2014 - GLAND [IUCN]
Inger Andersen jmenována generální ředitelkou IUCN

IUCN, International Union for Conservation of Nature, announced today the appointment of Inger Andersen as the new Director General of the Union starting in January 2015. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat14.10.2014 - PRAHA [Iuridicum Remedium, o. s.]
Český den akcí proti „stonásobně silnějším následovníkům ACTA“ – úmluvám TTIP a CETA – 18. října

V sobotu 18. října proběhne Český den akcí proti připravovaným dohodám Transatlantické partnerství pro obchod a investice (TTIP) mezi EU a USA a Komplexní hospodářské a obchodní dohodě (CETA) mezi EU a Kanadou. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat14.10.2014 - PRAHA [Multikulturní centrum Praha (MKC Praha)]
Žáci se učí, jak respektovat odlišnosti druhých

V období od října do listopadu 2014 realizuje Multikulturní centrum Praha vzdělávací program Stereo abeceda zaměřený na odstraňování stereotypů a předsudků vůči cizincům a menšinám. 7 tříd z pražských středních odborných škol a učilišť projde celkem patnácti workshopy a dvěma semináři. Kromě toho proškolí lektoři MKC Praha také učitele, aby mohli tento program dál šířit na školách. Celý text ::kultura::
 

Vybrat13.10.2014 - PRAHA [Dílny tvořivosti]
Konference Sexualita osob po poškození mozku

Ve středu 19. 11. 2014 pořádá organizace Dílny tvořivosti v Americkém centru na Praze 1 v pořadí již devátou odbornou konferenci věnující se problematice lidí po poranění mozku. Celý text ::kultura::
 

Vybrat13.10.2014 - PRAHA [Svoboda zvířat]
Prodej kožešin z Evropy klesá - v Číně přestávají být v módě

Zářijové aukce kožešin ve Finsku a Dánsku hlásí strmý pád cen norkových kožešin ve srovnání s rokem 2013. Průměrná cena kožešiny z norka klesla na nedávné finské aukci společnosti Saga Furs o 55 % a letošní prodejní ceny společnosti Kopenhagen Fur v Dánsku spadly o 40 %. Důvodem je i to, že luxusní produkty jako kožešiny již v Číně nejdou tolik na odbyt kvůli nárůstu protikorupčních opatření i stále silnějším kampaním na ochranu zvířat. Evropský kožešnický průmysl již nemůže zůstávat slepý k dlouho předpovídanému splasknutí „čínské kožešinové bubliny“. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat13.10.2014 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Nespokojená demokracie - i příroda. Právě začíná Fórum 2000, ochrana přírodního dědictví i divočiny má na něm důležité místo

Na letošním Fóru 2000 - s titulem "Nespokojená demokracie. Čtvrt století od železné opony a Tchien - an - Menu" - budou osobnosti debatovat také o souvislostech ochrany divoké přírody a demokracie. Jedním z hlavních příkladů bude Národní park Šumava. Hnutí DUHA zastoupí na konferenci hned dva řečníci - Jaromír Bláha a Jan Piňos. Program Fóra 2000 věnovaný odkazu Václava Havla pro ochranu přírodního dědictví a divočiny se uskuteční dnes a zítra ve třech programových blocích. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat13.10.2014 - PRAHA [Multikulturní centrum Praha]
Nová metodika pomáhá při začleňování cizinců do pracovního procesu

MKC Praha vydává novou publikaci Metodiky sdílení zkušeností v oblasti pracovního uplatnění cizinců určenou lidem pracujícím v oblasti integrace cizinců. Publikace představuje nástroje, metody práce a konkrétní ukázky úspěšných projektů např. v oblasti kariérového poradenství, rekvalifikace, nastartování vlastního podnikání nebo terénní práce s cizinci. Uvádí také důležité kontakty a zdroje existujících materiálů a slouží jako zdroj inspirace. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat13.10.2014 - PRAHA [Nadační fond J&T]
Příbuzenská pěstounská péče - semináře ESF

Nadační fond J&T zahájil sérii vzdělávacích seminářů pro NNO a OSPOD v rámci projektu Možnosti systémové podpory ohrožených a náhradních rodin (CZ.1.04/5.1.01/B2.00015), financované ESF. Semináře se uskuteční ve všech krajích ČR. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat10.10.2014 - OSTRAVA [MFF Ekofilm]
Ekofilm v číslech

Tisíce spokojených návštěvníků, stovka zhlédnutých filmů, hektolitry vypité vody. Tak vypadal letošní jubilejní 40. ročník Mezinárodního filmového festivalu Ekofilm 2014. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat10.10.2014 - OLOMOUC [Charita Olomouc]
Mezinárodní den za vymýcení chudoby

Charita Olomouc, Armáda spásy, Člověk v tísni a CARITAS – VOŠ sociální Olomouc zvou na čtvrtý ročník aktivit konaných u příležitosti Mezinárodního dne za vymýcení chudoby, který připadá na 17. října. Letošním tématem je „Byznys s chudobou“. Na všechny akce je vstup zdarma. Celý text ::sociální oblast::
 

stránka   1 | 2 | 3 | 4 | .. | 1081 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz