Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat23.1.2015 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Sedí v kanceláři s těžaři a doporučuje prolomit limity. Radí vládě zmocněnec Ciencala opravdu nezávisle?

Zmocněnec vlády pro revitalizaci Ústeckého kraje Jiří Cieńciała - který má vládě radit s rozvojem a směřováním kraje - má kancelář v budově Výzkumného ústavu hnědého uhlí (VÚHU) v Mostě [1]. 45 procent akciové společnosti VÚHU vlastní Czech Coal Pavla Tykače, další 45 kontroluje společnost Severočeské doly, a.s. (ze skupiny ČEZ) [2]. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat22.1.2015 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Číslo týdne: 20. V přepočtu 20 miliard korun za dovoz plynu a uhlí ušetřily za rok Británii větrné turbíny. ČR s rozvojem nejlevnějšího čistého zdroje váhá

Britská ekonomika ušetřila za rok 579 milionů liber (v přepočtu přes 20 miliard korun) za dovoz zemního plynu a uhlí, které nahradila výrobou elektřiny ve větrných elektrárnách [1]. Spočítala to nezávislá konzultační společnost Cambidge Econometrics [2]. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat21.1.2015 - České Budějovice [Energy Centre České Budějovice]
Konference Světové dny udržitelné energie (World Sustainable Energy Days) 2015

Do 17.2.2015 se zájemci mohou prostřednictvím Energy Centre České Budějovice zaregistrovat na konferenci Světové dny udržitelné energie (World Sustainable Energy Days) 2015, která se koná ve dnech 25. - 27.2.2015 v hornorakouském Welsu, za zvýhodněných finančních podmínek. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat21.1.2015 - České Budějovice [Energy Centre České Budějovice]
Zájezd na Veletrh úspor energií (Energiesparmesse) 2015

Největší rakouský veletrh stavebnictví, vytápění a sanity můžete navštívit s Energy Centre České Budějovice v rámci jednodenních autobusových zájezdů v pátek 27.2. nebo v sobotu 28.2.2015. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat19.1.2015 - PRAHA [Kašpar PR]
Česká fenka Cama bude pomáhat v boji proti masivnímu vybíjení slonů v Africe

Ve Střední Africe jsou kvůli svým klům ročně zabity tisíce slonů. Alarmující čísla nenechávají chladnou ani ZOO Liberec, která se společně s dalšími organizacemi i jednotlivci pustila do boje s pašeráky. Do centra černého obchodu se slonovinou, kde jde často o život, se vydává i poprvé v historii speciálně vycvičený český pes. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat14.1.2015 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Číslo týdne: 10. Domácí čisté zdroje energie v Německu zaměstnávají 10x víc lidí, než uhlí. I u nás už OZE dávají práci dvojnásobku lidí

V Německu dávají obnovitelné zdroje energie práci pro 360 tisíc lidí. To je více než desetinásobek ve srovnání s uhelným průmyslem, který zaměstnává 34 tisíc pracovníků [1]. Odvětví čisté domácí energie v samotném Německu převyšuje v pracovních místech dvojnásobně i celý sektor od těžby až po výrobu energie z hnědého i černého uhlí Německa, ČR a Polska dohromady (tedy celého uhelného středu Evropy) [1] [2]. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat12.1.2015 - PRAHA [Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze]
Koncert pro paliativu pod Petřínem s Divokými husami

Ve čtvrtek 8. 1. 2015 zazpívaly děti Dětského pěveckého sboru Českého rozhlasu pro oddělení paliativy v kostele Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze. Poslechnout a zazpívat koledy s Českým rozhlasem a podpořit dobrou věc přišlo více jak 130 lidí. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat9.1.2015 - PRAHA [Asociace Entente Florale CZ - Souznění, o.s.]
Do Šternberka doputuje výstava Má vlast cestami proměn

MAS Šternbersko se zapojila do organizace šestého ročníku putovní výstavy „Má vlast cestami proměn“. V pondělí 12. ledna 2015 dorazí moravská kolekce výstavy do města Šternberk. Na hlavním náměstí bude k vidění až do čtvrtku 5. února. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat8.1.2015 - ÚSTÍ NAD LABEM [Děti Země]
Rezort dopravy odmítá zařazení Labe do NATURA 2000

Stavby na dolním Labi mají mít přednost před plavebním kanálem u Přelouče Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat7.1.2015 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Číslo týdne: 27. Domácí čisté zdroje pokryly lon 27 procent spotřeby energie v Německu. Za deset let se jejich podíl zvýšil trojnásobně. Parlament může nasměrovat ČR k podobnému úspěchu

Německo i loni zvýšilo svoji energetickou bezpečnost a snížilo znečištění. Domácí obnovitelné zdroje pokryly již 27 procent spotřeby elektřiny a poprvé v historii tak překonaly hnědé uhlí [1]. Před pouhými deseti lety přitom pokryly obnovitelné zdroje jen 9 procent spotřeby. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat6.1.2015 - OLOMOUC [Charita Olomouc]
Tři králové navštívili významné olomoucké instituce

Dvě netradiční skupinky Tří králů během úterního dopoledne 6. ledna 2015 navštívily vybrané instituce v Olomouci. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat6.1.2015 - BRNO [Hnutí Brontosaurus]
Setkejte se s Dalajlámou, pojeďte pomáhat do Malého Tibetu!

Organizace Brontosauři v Himálajích hledá zájemce, kteří chtějí odjet pomáhat do Malého Tibetu. Zájemci mohou jako dobrovolníci vyučovat děti nebo pomoci na stavbě, absolvovat Benefiční kurz buddhismu nebo sportovní Benefiční himálajskou výzvu. Za jejich pomoc jim může poděkovat sám 14. Dalajláma, s kterým jsou každoročně pořádány audience. Účastníci dobročinných cest mohou svou účastí vyjádřit postoj k nedávnému odklonu Česka od otázek lidských práv a odkazu Václava Havla. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat31.12.2014 - VLAŠIM [ZO ČSOP Vlašim]
Nominujte Blanické rytíře

V roce 2015 bude již posedmnácté udělováno ocenění Blanický rytíř fyzické osobě, která se významně zasloužila o ochranu a rozvoj přírodního a kulturního dědictví Podblanicka. Nominujte také Vašeho rytíře, který si zaslouží toto ocenění. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat31.12.2014 - BRUSEL [EURid]
EURid ve spolupráci s FAPAS omezuje emise CO2

Nezisková organizace EURid, spravující doménu .eu, výrazně omezuje své emise CO2. Spojil síly se španělskou neziskovou organizací FAPAS, která je známa svými četnými aktivitami v oblasti ochrany přírody. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat30.12.2014 - OLOMOUC [Charita Olomouc]
Tři králové navštíví také olomouckou radnici

Nejen domácnosti v Olomouci a okolních obcích navštíví koledníci Tříkrálové sbírky. Netradiční skupinka Tří králů jedoucích na koních navštíví také významné olomoucké instituce. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat30.12.2014 - BRNO [Děti Země]
Umísťování křižovatky na R48 do Nošovic pět let selhává

Krajský úřad v Ostravě na základě odvolání brněnských spolků Děti Země a Frank Bold Society a sedmi osob svým rozhodnutím ze dne 16. prosince 2014 zrušil územní rozhodnutí pro stavbu mimoúrovňové křižovatky (MÚK) Nošovice na silnici R48, které 17. října 2013 vydal stavební úřad v Dobré. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat30.12.2014 - PRAHA [Česká krajina]
Revoluce ve vědě: divoký kůň vypadal úplně jinak, zjistily genetické výzkumy

Divocí koně v Evropě nevyhynuli ani po ústupu ledovců poslední doby ledové a divoký kůň je tak v Evropě i České republice původním druhem vyhubeným člověkem. Navíc autentickým zbarvením divokých koní byla hnědá srst a černé žíně na hřívě a ocase. To jsou hlavní závěry studie, kterou představili čeští vědci. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat29.12.2014 - PRAHA [SANANIM o.s.]
Končím s hulením

V České republice je spolu s Francií nejvíce uživatelů marihuany v Evropě. Denně ji kouří až 60 000 (NMS, UV ČR) lidí. Pro 13% „huličů“ je denní užívání marihuany nad jejich síly- Tak SANANIM vyhodnotil velkou dotazníkovou akci na stránce www.koncimshulenim.cz. Odpovědělo už přes deset tisíc kuřáků. Unikátní projekt ale není jen o dotazníku. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat29.12.2014 - BRNO [Děti Země]
Na dálnici D8 se hlavní sanační práce na sesuvu nestihly

Děti Země na základě předsilvestrovské kontroly stavebních prací na dálnici D8 v Českém středohoří zjistily, že slibovaná hlavní část sanačních prací na sesuvu se do konce roku nestihla provést. Přitom Ředitelství silnic a dálnice ČR již v říjnu 2014 získalo z důvodu havarijního stavu tři předběžná stavební povolení na zemní práce, odvodnění sesuvu a na výstavbu obslužných komunikací. Navíc se zpožďuje i samotná výstavba D8, neboť se např. již dva roky čeká na zahájení stavby mostu přes Uhelnou strouhu. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat29.12.2014 - JIHLAVA [Mokřady - ochrana a management]
Oživili mokřad v Pístově

Členové neziskové organizace Mokřady – ochrana a management s vydatnou pomocí veřejnosti zrealizovali v letošním roce projekt na Revitalizaci mokřadu ve Žlebech, na okraji obce Pístov u Jihlavy. Tento projekt byl podpořen Nadací Partnerství v rámci programu Nestlé pro vodu v krajině. Celý text ::životní prostředí::
 

stránka   1 | 2 | 3 | 4 | .. | 1088 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz