Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat30.7.2014 - PRAHA [Pestrá společnost, o.p.s.]
Michal pokoří nejdelší výjezd v ČR na handbiku Kozoroh. Podpoří tím výcvik asistenčních psů Pestré společnosti, o.p.s.

Zaměstnanec Pestré společnosti, o.p.s. Michal Vondráček (na vozíčku) se 6.8. pokusí jako první vozíčkář u nás vyjet extrémní 15km trasu Dlouhé stráně a podpoří tak výcvik asistenčních psů. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat28.7.2014 - PRAHA [Junák - Svaz skautů a skautek ČR]
Skautský recept na táborové langoše v Zálesácké kuchařce IN magazínu Hospodářských novin!

Skautský recept na táborové langoše ale i spoustu další tipů, jak si usnadnit vaření v přírodě najdete v Zálesácké kuchařce IN magazínu Hospodářských novin! Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat28.7.2014 - PRAHA [Šance pro budovy]
Energeticky úsporné byty nemusí být dražší, jen se je někteří developeři musí naučit stavět

Stavební firmy a developeři zabývající se výstavbou energeticky úsporných budov se ohrazují proti vyjádření Ekospolu a Trigemy. Ti tvrdí, že nové standardy budov, které budou platit pro bytové domy za zhruba pět let, zdraží byty až o 15 procent. Energeticky úsporná budova přitom investičně dražší být nemusí, náklady na její provoz jsou však čtvrtinové a vnitřní prostředí v bytě zdravější. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat25.7.2014 - PLZEŇ [Děti Země]
Spalovna v Chotíkově přišla o územní rozhodnutí

Krajský soud v Plzni na základě žalob spolků Děti Země a Sdružení pro udržitelný rozvoj obce Chotíkov z prosince 2012 zrušil dne 25. července 2014 územní rozhodnutí pro spalovnu odpadů v Chotíkově u Plzně. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat25.7.2014 - PRAHA [Šance pro budovy]
Dlouhodobý cíl pro energetickou efektivitu přinese ekonomické oživení

Aliance Šance pro budovy vítá, že Evropská komise ve středu 23. července vyzdvihla roli energetické efektivity, vyzvala k plné implementaci stávajících směrnic do roku 2020 a navrhla evropský cíl pro zvýšení energetické efektivity do roku 2030 o 30 procent. Dlouhodobý cíl znamená stabilní a předvídatelné prostředí pro energeticky úsporné stavebnictví, které se nebude měnit s každou přicházející vládou, což umožňuje efektivně plánovat například investice. Vláda ČR zatím jakýkoliv cíl pro energetickou efektivitu odmítá. Šance pro budovy podporuje výzvu třinácti významných firem z oboru, a zároveň členů aliance, které po české vládě požadují přehodnocení jejího odmítavého postoje. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat25.7.2014 - PRAHA [proFem, o.p.s.]
Tisková zpráva WAVE a proFem - Istanbulská Úmluva

Úmluva Rady Evropy o prevenci a potírání násilí vůči ženám a domácího násilí (Istanbulská úmluva) vstoupí v platnost 1. srpna 2014. Je to významný mezník v historii ženského hnutí a ještě se musí hodně udělat pro zlepšení postavení žen, které se staly obětí násilí a pro jejich děti. Celý text ::gender, lidská práva::
 

Vybrat24.7.2014 - PRAHA [Asociace lesních MŠ]
Zákon o dětských skupinách se vrací do Sněmovny – lesní školky mají naději

Dnes po více než dvouhodinovém jednání Senát rozhodl ve prospěch změny zákona. V pozměňovacím návrhu je vedle zpřesnění definice pravidelné péče a rozšíření kvalifikace pečující osoby také klíčová změna ve smyslu volitelné registrace. „Návrh, který jde zpět do Poslanecké sněmovny, dává naději, že transformace podle zákona v dětské skupiny nebude povinná. Senát odhalil rizika zákona. Snad Sněmovna přijme význam těchto změn a odsouhlasí zákon dle návrhu Senátu,“ říká Tereza Valkounová, předsedkyně Asociace lesních mateřských škol. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat23.7.2014 - BRNO [Děti Země]
ŘVC ČR za porušování zákona na informace loni utratilo kolem 1,8 miliónů korun

Z výroční zprávy Ředitelství vodních cest ČR za rok 2013 o způsobu vyřizování žádostí o informace vyplývá, že najatý pražský advokát JUDr. Richard Nigrini si za obhajobu tří žalob Dětí Země proti nečinnosti tohoto úřadu naúčtoval téměř 1,73 mil. Kč. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat23.7.2014 - DOKSY [Junák - Svaz skautů a skautek ČR]
Stovky skautů ze střední Evropy budou na jamboree v českých Doksech diskutovat o budoucnosti

Na mezinárodní skautskou akci Central European Jamboree se začátkem srpna sjede přes 700 mladých lidí z Česka, Slovenska, Polska, Maďarska, ale také Taiwanu, Ukrajiny, Gruzie, Holandska a dalších zemí. Setkání letos pořádají čeští skauti a mottem je „Prepared for the future“. Skauti a skautky z celkem 17 zemí světa se zaměří na rozvoj osobních a profesních dovedností, především pak na sdílení mezinárodních zkušeností. Jamboree proběhne od neděle 3. do soboty 9. srpna v areálu Poslova mlýna u Doks. Nedělního slavnostního zahájení se zúčastní také hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Oficiálním jazykem jamboree je angličtina. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat21.7.2014 - PRAHA [Asociace lesních MŠ]
Petici za změnu zákona o dětských skupinách podepsalo přes 11 tisíc lidí, dnes jí odevzdáváme Senátu

Navržený zákon o dětských skupinách, o kterém tuto středu, 23. července začíná jednat Senát, znepokojuje čím dál více lidí. Během dvou prázdninových týdnů se pod petici za jeho změnu sešlo tolik podpisů, že by se jí mohl Senát zabývat. Pořadatelé petice věří, že takový počet žádostí o změnu zákona nelze ignorovat. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat15.7.2014 - STRNADY [Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti, v.v.i.]
Lýkožrouti na smrku prázdniny nemají. Ohroženy jsou zejména moravské a slezské lesy

Lesním škůdcům velmi vyhovují teplé a suché letní dny. Stejně jako v uplynulých letech, i letos se v lesích znovu množí podkorní hmyz. Prim hraje lýkožrout smrkový (Ips typographus), za ním jsou v závěsu lýkožrout severský (Ips duplicatus), lýkožrout menší (Ips aminitus) a lýkožrout lesklý (Pityogenes chalcographus). Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat14.7.2014 - LANŽHOT [Hnutí Brontosaurus]
Česká, rakouská a slovenská mládež předskakovala celoevropskému dni koupání v řekách

3. – 7. 7. 2014 se uskutečnilo mezinárodní setkání mládeže, jehož tématem byla nejen problematika ochrany přírody při soutoku Moravy a Dyje. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat14.7.2014 - PLZEŇ [ENVIC, občanské sdružení]
Almara překvapení oživí sídliště v Bolevci spolu se zahradnickou dílnou

Almara překvapení, kterou Plzeňané znají ze Smetanových sadů přinese hry, sport a zábavu do další části města – tentokrát do sídliště v Bolevci. Almara se zde objeví ve čtvrtek 17.7. u sochy mezi dobrovolnickým centrem Totem a 1. Základní školou. Otevření Almary proběhne zároveň se zahradnickou dílnou, která zde poběží mezi 15 – 19h, a kterou stejně jako Almaru překvapení pro Plzeňany připravila nezisková organizace ENVIC.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat14.7.2014 - BRNO [Nadace Partnerství]
Fond pro NNO rozdělí 28,5 milionů korun na ekologické projekty českých neziskových organizací.

Nadace Partnerství a Nadace rozvoje občanské společnosti zveřejnily výsledky první výzvy Fondu pro nestátní neziskové organizace z prioritní oblasti č. 4 – Ochrana životního prostředí a klimatické změny. Finanční podporu získalo 18 projektů českých environmentálních neziskovek, které obdrží celkem 28 469 269 Kč. Výsledky ostatních tří prioritních oblastí (Lidská práva a tzv. klíčové oblasti podpory, Děti a mládež v ohrožení a Sociální inkluze) budou zveřejněny v září 2014 na stránkách www.fondnno.cz. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, občanský sektor::
 

Vybrat11.7.2014 - PLZEŇ [ENVIC, občanské sdružení]
Sexy zahrádky se hlásí o slovo...

Město je živý organismus. Ten, kdo o jeho podobě rozhoduje, jsme my, jeho obyvatelé. Město je úžasné, krásné, tepající nebo temné podle toho, jakýma očima se na něj díváme… Nebojme se přetvářet jeho podobu. Sdružení Envic se nebojí a proto vyhlašuje druhý ročník Zahradnické přehlídky. Pěstitelé bylinek, zeleniny, květin na balkonech, lodžiích nebo za okny se mohou svými úspěchy pochlubit. Zapojené zahradnice a zahradníky sdružení ocení báječnými zahradnickými cenami. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat10.7.2014 - BRNO [Ekosmák o.s.]
Akce Ukliďme Česko byla nominována na ekologického oskara, podpořte ji svým hlasem…

Šanci získat Ekologického oskara, jak se přezdívá ocenění nejlepších energetických a ekologických projektů Energy Globe Award ČR, má v letošním ročníku dobrovolnická akce Ukliďme Česko. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat10.7.2014 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Ministr průmyslu Mládek brání domácnostem a obcím v energetické nezávislosti

Návrh ministerstva průmyslu na úpravu zákona o podporovaných zdrojích energie a energetického zákona nedává šanci na rozvoj malých fotovoltaických elektráren na střechách domů či efektivních větrných elektráren ani bioplynových stanic na využití komunálního odpadu. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat10.7.2014 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Vláda právě schválila žádost o evropské dotace pro pálení odpadků

Vláda včera večer schválila Operační program životní prostředí (OPŽP) na léta 2014 - 2020, v němž plánuje podporovat z evropských fondů spalovny komunálních odpadů. Prohnat komíny nových spaloven by se mělo v sedmi následujících letech více než 50 milionů eur tj. 1,35 miliard korun evropských dotací. OPŽP má i další závažné nedostatky a opakuje chyby z minulosti [1]. OPŽP tak jako i ostatní dnes vládou odsouhlasené programy evropské podpory musí ještě schválit Evropská komise. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat9.7.2014 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Číslo týdne: 47. Polovinu obnovitelných zdrojů v Německu vlastní jednotlivci a družstva

Bezmála polovinu – 47 procent – instalovaného výkonu obnovitelných zdrojů energie v Německu vlastní jednotlivci nebo družstva [1]. Energetika u našich sousedů je tedy nejen neustále čistější, ale domácnosti jsou také soběstačnější a méně závislé na velkých energetických firmách. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat9.7.2014 - STRNADY [Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti, v.v.i.]
Chcete zmapovat škody ozonem? Stačí mít chytrý telefon

Vlastníci a správci lesů si mohou sami vyzkoušet, zda jimi obhospodařovaná vegetace není poškozena ozonem. Tato novinka je díky aplikaci pro telefony s iOS a Androidem dostupná od letošního roku veřejnosti. Celý text ::životní prostředí::
 

stránka   1 | 2 | 3 | 4 | .. | 1071 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Rok jinak

Rok jinak

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz