Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat3.7.2015 - Praha [Ekodomov]
Ekodomov zve na školení lektorů dětského badatelského kroužku

Bádání v přírodě a její poznávání. Práce s dětmi. Pokusy. Osobní a profesní rozvoj. Bohatý program. Respektující přístup k dětem. Zájem o přírodu. Zázemí ekologické organizace. Učme se zážitkem! Celý text ::životní prostředí, sociální oblast::
 

Vybrat2.7.2015 - PLZEŇ [ENVIC, občanské sdružení]
Plzeňské farmářské trhy letos po desáté...

Plzeňské farmářské trhy budou pokračovat i přes letní prázdniny! Přestávka v jejich pořádání nepřichází v úvahu. V sobotu 4. července se Plzeňské farmářské trhy uskuteční leos po desáté. Náměstí republiky oživí necelá padesátka prodejců fajnového jídla. Start farmářských trhů je tradičně v 8 hodin a konec ve 12 hodin. Plzeňské farmářské trhy pořádá sdružení Envic. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat1.7.2015 - MUKAŘOV [Asociace regionálních značek, o.s.]
Rodina regionálních značek se rozrůstá. Sdružuje již více než 1000 produktů a služeb z 26 regionů

Během června schválily nezávislé certifikační komise v Beskydech, Orlických horách a Poohří nové žádosti lokálních výrobců a poskytovatelů služeb o regionální značku. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat1.7.2015 - HOSTĚTÍN [Ekologický institut Veronica, Centrum Veronica Hostětín]
Letní škola soběstačnosti naučí, jak se spoléhat sami na sebe

Každému, koho láká dosažení alespoň částečné soběstačnosti v zásobování potravinami, vodou a energií, kdo nechce být stále závislý na dodávkách paliv, na světových cenách surovin a na průmyslově zpracované stravě, bude patřit letošní Letní škola soběstačnosti. Pořádá ji koncem srpna Ekologický institut Veronica v Hostětíně. Teoretický výklad doplní řada konkrétních praktických příkladů, ukázek a exkurzí do míst, kde se teorie již stala skutečností. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat1.7.2015 - PRAHA [REMA]
Zelené školy vysbíraly více než 2 tuny vysloužilých elektrozařízení a baterií, nejlepšími sběrači byli Jihočeši

Více než dva tisíce kilogramů vysloužilých elektrozařízení a baterií. Tolik se podařilo během měsíce vysbírat všem zapojeným školám v soutěži „Zelená škola – nejlepší sběrač“, která již třetím rokem motivuje žáky mateřských, základních a středních škol k ekologickému chování. Vítězem soutěže se stala Základní škola a Mateřská škola Dobrá Voda u Českých Budějovic, jejíž žáci vysbírali téměř 850 kilogramů vysloužilých elektrozařízení a baterií. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat1.7.2015 - HOSTĚTÍN [Ekologický institut Veronica, Centrum Veronica Hostětín]
Letní škola soběstačnosti naučí, jak se spoléhat sami na sebe

Každému, koho láká dosažení alespoň částečné soběstačnosti v zásobování potravinami, vodou a energií, kdo nechce být stále závislý na dodávkách paliv, na světových cenách surovin a na průmyslově zpracované stravě, bude patřit letošní Letní škola soběstačnosti. Pořádá ji koncem srpna Ekologický institut Veronica v Hostětíně. Teoretický výklad doplní řada konkrétních praktických příkladů, ukázek a exkurzí do míst, kde se teorie již stala skutečností. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat1.7.2015 - PRAHA [REMA]
Běh Prahou nebo starý telefon pomohou ochránit ohrožené gorily

Pobavit se, udělat něco pro své zdraví, a především pomoci ohroženému druhu afrických goril. To je hlavní záměr charitativního Běhu pro gorily, který se uskuteční v sobotu 20. června v centru Prahy. Účastníci proběhnou v maskách goril čtyřkilometrový okruh vedoucí z Hradčanského náměstí přes historické centrum Prahy a Petřín zpět na náměstí. Peníze vybrané při registraci pak poputují na podporu ohrožených goril nížinných žijících ve volné přírodě rovníkové Afriky. Přispět mohou i diváci, kteří u stánku společnosti REMA odevzdají svůj starý mobilní telefon. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat30.6.2015 - ÚSTÍ NAD LABEM [Děti Země]
Děti Země navrhly MŽP a Nýřany do ankety Zavřeno

Důvodem je účelové utajování informací o jezu u Děčína a o spalovně v Chotíkově Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat30.6.2015 - ZLÍN [Escargot, o.p.s.]
Kurovický lom ožil vzděláváním

Opuštěný vápencový lom mezi Kurovicemi a Tlumačovem ve Zlínském kraji na jaře ožil vzdělávacími aktivitami pro školy, které připravila obecně prospěšná společnost Escargot ve spolupráci s majitelem Kurovického lomu Martinem Zelinou. Vzdělávacích programů se zúčastnilo celkem 364 dětí. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat30.6.2015 - HRADEC KRÁLOVÉ [Laxus o. s.]
Vrátit se od drog zpátky mezi lidi a začít jinak? Šanci má každý

Že se i po osmileté závislosti lze vrátit na své místo ve společnosti a začít znovu žít, dokázal v rámci projektu s názvem Zpátky, jinak, sedmatřicetiletý Jan. Někdejší klient Laxus o. s. aktuálně abstinuje již druhým rokem a podařilo se mu i sehnat zaměstnání. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat29.6.2015 - ČESKÉ BUDĚJOVICE [Občanská iniciativa pro ochranu životního prostředí]
Poslední komiks Káji Saudka

Poslednímu komiks Velký den v Temelíně Kája Saudek vytvářel pro OIŽP v roce 2003. Přikládáme i jeho fotografii z uvedení komiksu (autor Pavel Vlček), obrázkový dopis, který jsme od mistra českého komiksu obdrželi. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat28.6.2015 - OLOMOUC [Junák - český skaut, okres Olomouc, z. s.]
Skautské tábory 2015

Skautské táborové dobrodružství letos děti zažijí na 1 040 místech po celé republice. Se zvyšujícím se zájmem o skauting roste také počet dětí, které se letního skautského tábora zúčastní, letos to bude o 4 tisíce více než loni. Stejně jako v průběhu roku ve skautském oddíle se i na táboře učí samostatnosti, spolupráci v partě kamarádů, orientaci v přírodě či třeba vaření. „Na chodu tábora se všichni - přiměřeně svému věku – také podílejí. Pomáhají s jeho stavbou, přípravou jídla nebo programu. Tábor je prostředí, kde si kluci a holky mohou ověřit získané dovednosti, naučit se věřit sami sobě, ale také kamarádům,“ uvádí Josef Výprachtický, starosta Junáka – českého skauta. Celý text ::kultura::
 

Vybrat26.6.2015 - PRAHA [Česká krajina]
Divoké koně v Milovicích bude sledovat létající dron

S využitím nejmodernějších metod bude v příštích dnech pokračovat vědecký program monitorující vliv pastvy divokých koní na unikátní stepi ve středočeských Milovicích. V pondělí a v úterý odborníci začnou vzácnou lokalitu monitorovat pomocí dálkově řízeného bezpilotního letounu – takzvaného dronu. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat25.6.2015 - DŽUBA [Člověk v tísni]
S podvýživou v Jižním Súdánu bojujeme zahrádkami, pluhy i podporou trhu

Přestože za vznik podvýživy může hned několik faktorů, nelze proti ní účinně bojovat bez zlepšování výživy dětí i dospělých. A právě o to se od loňského září snažíme spolu s partnerskou organizací z Alliance2015 Cesvi v jihosúdánské provincii Severní Bahr el GHazal v rámci projektu, který financuje Evropská unie. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat25.6.2015 - PRAHA [Zelený kruh]
Ekologické organizace hodnotí vládu: Za ekologickou politiku 3-

Podle ekologických neziskových organizací kabinet Bohuslava Sobotky v oblasti životního prostředí i nadále prosazuje politiku bez jasné koncepce. Organizace sdružené v Zeleném kruhu daly vládě na pomyslném vysvědčení za uplynulý školní rok tři minus. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat25.6.2015 - MILOVICE [Česká krajina]
Děti z Mateřské školy Kostička předaly šek na podporu divokých koní v Milovicích

Divoké koně v Milovicích velmi výrazně podpořily děti z místní Mateřské školy Kostička. Šek na částku 5120 korun převzal z jejich rukou Dalibor Dostál, ředitel ochranářské organizace Česká krajina. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat24.6.2015 - BRNO [DOTYK II, o.p.s.]
„Už si doma rozumíme“

Podpora rozvoje komunikace pro děti s poruchami autistického spektra v domácím prostředí. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat24.6.2015 - PRAHA [Český svaz ochránců přírody]
Přivítejte prázdniny 30. června na nově zrekonstruované stezce ČSOP ve Veseckém údolí

Naučná stezka Vesecké údolí v Liberci bude otevřena 30.června ve 14 hodin na hrázi Veseckého rybníka. V programu jsou hry pro děti o hodnotné ceny jako např. dalekohled, opékání buřtů,výuka sečení kosou a prezentace letních aktivit místních NNO. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat24.6.2015 - ČESKÉ BUDĚJOVICE [OIŽP - Občanská iniciativa pro ochranu životního prostředí]
Souběžné potíže v obou českých jaderných elektrárnách

V JE Dukovany včera odstavili čtvrtý výrobní blok kvůli netěsnosti potrubí. Voda vytékala z potrubí, kterým se dostává do parogenerátoru neradioaktivní voda. Jde o závadu sekundárního okruhu. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat23.6.2015 - OLOMOUC [Charita Olomouc]
Chinaski zahrají na Korunní pevnůstce. Nejen tatínkům k svátku

V neděli 28. června vystoupí v areálu Korunní pevnůstky v rámci rodinného odpoledne kapela Chinaski. Součástí interaktivního odpoledne budou nejen hry a soutěže pro celou rodinu, ale také tzv. „Rodinný obchod“, kam mohou lidé přinést jakoukoli českou trvanlivou potravinu. Nad akcí převzal záštitu ministr zemědělství a fanoušek Chinaski Marian Jurečka. Celý text ::sociální oblast::
 

stránka   1 | 2 | 3 | 4 | .. | 1108 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz