Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat30.7.2015 - Praha [Svoboda zvířat]
Svoboda zvířat spouští kampaň za zákaz testování prostředků pro domácnost na zvířatech

Evropská koalice za ukončení pokusů na zvířatech (ECEAE), která sdružuje přední evropské organizace na ochranu zvířat, tento týden zahajuje celoevropskou kampaň za ukončení pokusů na zvířatech kvůli čisticím prostředkům pro domácnost. V České republice tuto kampaň vede členská organizace ECEAE Svoboda zvířat. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat30.7.2015 - PRAHA [Hnutí DUHA]
71% Čechů chce chránit divočinu. Reakce Hnutí DUHA na dnes zveřejněný výzkum Masarykovy univerzity

Plných 71 procent lidí si myslí, že je potřeba chránit divokou přírodu v České republice. Vyplývá to z právě představeného nového a širokého výzkumu Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity o postojích našich obyvatel k ochraně divočiny. Divočinou se rozumí území ponechané přirozenému přírodnímu vývoji. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat30.7.2015 - BRNO [Katedra environmentálních studií FSS MU Brno]
Češi chtějí více divoké přírody, ukázal výzkum Masarykovy univerzity

Nově zveřejněný reprezentativní výzkum provedený na vzorku 2 023 dotazovaných zjišťoval, jak často Češi navštěvují divokou přírodu a co si myslí o její ochraně.
Výzkum Katedry environmentálních studií Masarykovy univerzity se jako první svého druhu zaměřil na podrobné zmapování vztahu Čechů k divoké přírodě, tedy oblastem, kde probíhá přírodní vývoj bez zásahů člověka. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat28.7.2015 - CHORYNĚ
ČSOP zpřístupnil již 70. přírodní lokalitu díky programu NET4GAS Blíž přírodě: naučnou stezku Choryňská stráž u Valašského Meziříčí

Český svaz ochránců přírody (ČSOP) a jeho generální partner, společnost NET4GAS, v rámci programu Blíž přírodě společně zpřístupnily veřejnosti již sedmdesátou cennou přírodní lokalitu – Choryňskou stráž na Vsetínsku, kde byla vybudována naučná stezka s ptačí pozorovatelnou. Ve Zlínském kraji se navíc jedná již o lokalitu desátou.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat23.7.2015 - Praha [Unilever]
Pro společnost Unilever je udržitelnost hnacím motorem růstu

Unilever odhaluje důkazy o tom, že začlenění udržitelnosti do jeho podnikání za dobu čtyř let má pozitivní vliv na efektivnější využívání nákladů a růst značek. Dlouhodobě se snaží o zmenšení dopadu na životní prostředí a o zlepšení zdraví a hygieny. Redukcí surovin a ekologickými opatřeními společnost od roku 2008 ušetřila v továrnách již 400 milionů Euro. Dalších 200 milionů Euro bylo ušetřeno skrz výrobu, logistiku či výzkum a to jen za rok 2014. Údaje vychází z nových výsledků závazků v rámci plánu udržitelného rozvoje. Společnost tak potvrzuje, že je možné dosáhnout růstu tržeb a zvýšení pozitivního sociálního dopadu bez rostoucí ekologické stopy výroby na životní prostředí. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat22.7.2015 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Číslo týdne: 200. Byla uzavřena 200. americká uhelná elektrárna. Čisté zdroje naopak přibývají. ČR stále zbytečně pálí uhlí na vývoz elektřiny

Ve Spojených státech amerických byla v těchto dnech uzavřena dvoustá uhelná elektrárna z celkového počtu 535, které v zemi ještě před pěti lety fungovaly [1]. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat22.7.2015 - [Děti Země]
Plzeňská teplárenská čelí žalobě kvůli informacím o spalovně

Je to klasické vrchnostenské pohrdání zákona, tvrdí Děti Země Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat22.7.2015 - MILOVICE [Česká krajina]
Vzácné hořce zaplavily pastvinu v Milovicích. Díky divokým koním

Namísto suché trávy rozkvetlé louky s početnými trsy silně ohroženého hořce křížatého. Tak se po sotva šesti měsících proměnila step v bývalém vojenském prostoru ve středočeských Milovicích, kde se od ledna pase první stádo divokých koní. Hořec křížatý patří k nejvzácnějším rostlinám milovické stepi a jeho místní populace je jednou z největších u nás. Záchrana tohoto mizejícího druhu je jedním z hlavních cílů projektu návratu divokých koní. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat22.7.2015 - Milovice [Česká krajina]
Vzácné hořce zaplavily pastvinu v Milovicích. Díky divokým koním

Namísto suché trávy rozkvetlé louky s početnými trsy silně ohroženého hořce křížatého. Tak se po sotva šesti měsících proměnila step v bývalém vojenském prostoru ve středočeských Milovicích, kde se od ledna pase první stádo divokých koní. Hořec křížatý patří k nejvzácnějším rostlinám milovické stepi a jeho místní populace je jednou z největších u nás. Záchrana tohoto mizejícího druhu je jedním z hlavních cílů projektu návratu divokých koní. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat21.7.2015 - OLOMOUC [Junák - český skaut, okres Olomouc, z. s.]
Jamboree Japonsko 2015

Světová skautská jamboree jsou pro skauty olympiádou a výstavou EXPO dohromady. Všechny zúčastněné státy mají na jamboree svůj výstavní prostor, tedy jakýsi expo stánek. První světové skautské jamboree se uskutečnilo v roce 1920 ve Velké Británii. Od té doby se každé čtyři roky potkávají tisíce skautek a skautů, aby vždy na jiném místě zažili dva týdny plné aktivit a dobrodružství. Hlavním smyslem jamboree je poznávání lidí různých národností, kultur, jazyků a náboženství. Pro skauty je to příležitost, jak poznat spoustu nových přátel, zdokonalit se v angličtině či jiném jazyce a poznat skauting z globálního hlediska. Celý text ::kultura::
 

Vybrat17.7.2015 - PRAHA [Asociace Entente Florale CZ - Souznění, o.s.]
Léto budiž pochváleno

V červenci začínají prázdniny a dovolené. V červenci začíná takové menší stěhování národů. Sever a střed Evropy cestuje na jih k teplým mořím a i notoričtí „peciválové“ si udělají alespoň výlet na nějaký ten hrad či zámek. 99 letošních proměn výstavy „Má vlast“ se koncem června rozloučilo s pohostinným Vyšehradem. Pečlivě naloženy do nákladních vozů se výstavní panely rozjely všemi světovými směry. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat17.7.2015 - PRAHA [NKC - gender a věda]
Česká věda selhává ve využití potenciálu kvalifikovaných žen

Česká republika patří v současnosti z hlediska prosazování rovných příležitostí žen a mužů ve vědě k nejhorším státům Evropy. Zatímco počet výzkumníků/nic v ČR se dlouhodobě zvyšuje a zvyšuje se také zastoupení žen ve studiu i mezi jeho absolventy/kami, celkové zastoupení žen mezi výzkumníky/cemi se za poslední desetiletí nijak nezměnilo. Vyplývá to z Monitorovací zprávy o postavení žen v české vědě za rok 2013, kterou právě vydalo Národní kontaktní centrum – gender a věda Sociologického ústavu Akademii věd ČR, v.v.i. Celý text ::gender::
 

Vybrat16.7.2015 - PRAHA [Beleco]
Naše příroda za pozornost stojí. Zdokumentujte ji

Příběhy české přírody, výjimečný populárně naučný projekt, jehož záměrem je seznámit veřejnost s překvapivými poznatky o české přírodě, přináší letní foto a video soutěž. „ Naše příroda je plná zajímavých příběhů. Cílem soutěže je veřejnost do poznávání naší přírody více zapojit,“ říká Veronika Němcová, marketingová manažerka odborné organizace Beleco, která akci organizuje ve spolupráci s firmou Megapixel. Soutěžící mohou posílat své příspěvky do tří soutěžních kategorií do 31. srpna 2015, podrobné informace o soutěži jsou na www.beleco.cz/pribehyceskeprirody. „Nejlepší fotografie a videa vybere odborná porota. Díla budou představena na putovní výstavě v Botanické zahradě v Praze, ve Středočeském muzeu v Roztokách, v Brně a dalších místech a budou publikována v National Geographic Česko a Moje země,“ doplňuje Veronika Němcová.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat15.7.2015 - PLZEŇ [ENVIC, občanské sdružení]
Plzeňské farmářské trhy frčí...

Plzeňské farmářské trhy pokračují i přes letní prázdniny! Přestávka v jejich pořádání nepřichází v úvahu. V sobotu 18. července se Plzeňské farmářské trhy uskuteční letos již po jedenácté. Náměstí republiky oživí necelá padesátka prodejců fajnového jídla. Start farmářských trhů je tradičně v 8 hodin a konec ve 12 hodin. Plzeňské farmářské trhy pořádá sdružení Envic. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat15.7.2015 - PRAHA [Ekodomov]
Malí průzkumníci – velcí táborníci. Jak jsme se měli na příměstském táboře?

Jak lépe zahájit léto, než letním táborem? My, malí průzkumníci, jsme se proto sjeli do Podbaby a vítali prázdniny ve velkém stylu. A i když jsme se po většinu dnů vraceli domů do svých postýlek, stihli jsme zažít spoustu dobrodružství. Pekli jsme chleba a zkoušeli plstit ozdoby z ovčí vlny. Naučili jsme se, jak vytvořit svíčky ze včelího vosku, starali jsme se o morčátka, strávili úžasný večer u táboráku a taky přespali pod širým nebem. Naučili jsme se hrát nové hry, poznat spoustu kytiček, objevovali jsme netopýry nebo pulce. A dokonce jsme zachránili vílu! Zajímá vás, jak to celé bylo? Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat15.7.2015 - PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Končí celonárodní projekt Fotbal pro rozvoj

Dobré ráno, vážení kolegové, právě v tuto chvíli mířím do Ostravy na poslední den měsíční putovní kampaně Fotbal pro rozvoj jejímž pořadatelem je organizace NEX-SDA a patronem Tomáš Ujfaluši. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat15.7.2015 - PRAHA [Ekodomov]
Malí průzkumníci – velcí táborníci. Jak jsme se měli na příměstském táboře?

Jak lépe zahájit léto, než letním táborem? My, malí průzkumníci, jsme se proto sjeli do Podbaby a vítali prázdniny ve velkém stylu. A i když jsme se po většinu dnů vraceli domů do svých postýlek, stihli jsme zažít spoustu dobrodružství. Pekli jsme chleba a zkoušeli plstit ozdoby z ovčí vlny. Naučili jsme se, jak vytvořit svíčky ze včelího vosku, starali jsme se o morčátka, strávili úžasný večer u táboráku a taky přespali pod širým nebem. Naučili jsme se hrát nové hry, poznat spoustu kytiček, objevovali jsme netopýry nebo pulce. A dokonce jsme zachránili vílu! Zajímá vás, jak to celé bylo? Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat14.7.2015 - PRAHA [Ekodomov]
Badatelský zápisníček: Co prozradila hra barev?

Víte, co roste okolo nás nebo co si povídají ptáci mezi stromy? Tušíte, jak v lese vystopovat lišku? Anebo jak si udělat přírodní vědeckou laboratoř a provádět pokusy, při nichž se tají dech? Malí průzkumníci přírody to vědí a rozšiřují své řady, aby každé zvídavé pražské dítko mohlo zjistit, jak na to. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, občanský sektor::
 

Vybrat14.7.2015 - PRAHA [Pražské matky]
Čistě automobilový plán čisté mobility

Vláda ČR bude v blízké době projednávat Národní akční plán čisté mobility (NAP CM) (1), který sice slibuje snížení imisní zátěže na zdraví obyvatel i klima, avšak podle návrhu, který máme k dispozici, se omezuje pouze na podporu infrastruktury pro „čistší“ alternativní paliva v silniční dopravě, aniž by se zároveň snažil zredukovat nadbytečný objem automobilové dopravy nabídkou čistší alternativní dopravy ve městech jako je chůze a cyklistika, či kolejová doprava, nebo prosazoval železniční dopravu.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat14.7.2015 - PRAHA [Ekodomov]
Badatelský zápisníček: Co prozradila hra barev?

Víte, co roste okolo nás nebo co si povídají ptáci mezi stromy? Tušíte, jak v lese vystopovat lišku? Anebo jak si udělat přírodní vědeckou laboratoř a provádět pokusy, při nichž se tají dech? Malí průzkumníci přírody to vědí a rozšiřují své řady, aby každé zvídavé pražské dítko mohlo zjistit, jak na to. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, občanský sektor::
 

stránka   1 | 2 | 3 | 4 | .. | 1109 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz